Jak dlouho Nejist po nasazení korunky?

Jak dlouho Nejist po nasazení korunky?

Rozumíme k zubním korunkám

Chtěla bych začít tím, že jsme všichni přesně tam, kde jsme byli. Myslím tím, máme-li nasazeno zubní korunku. Já sama jsem měla několikrát zubní korunku a vždycky se setkám s touto otázkou: Jak dlouho bych neměla jíst po nasazení korunky? A tak jsem se rozhodla dělat trochu špehování a napsat vám tento článek plný tipů a triků, které jsem objevila na své cestě.

Zuby a jejich pohádkový svět

Věděli jste, že zuby jsou jedny z nejpracovitějších částí našeho těla? Musí trávit, mluvit, se usmívat a mnoho dalšího. Bez nich bychom měli s jídlem velmi těžký čas! Ale co je ještě důležitější, je to, jak se o ně staráme. Jsem si jistá, že jste už slyšeli o významu čištění zubů a ústní hygieny, ale umím si představit, že to může být někdy náročné, zvláště, když máme nasazeno zubní korunku.

K cíli nasazení korunky

Zubní korunky jsou v podstatě ochranná pokrývka, která se nasazuje na zub, aby ho chránila a zlepšila vzhled. Může být vyrobená z různých materiálů, jako je zlato, porcelán, zirkon atd. Ale bez ohledu na materiál, ze kterého je vyrobena, jednou z věcí, o které nám dentista nejspíš neřekne, je to, jak dlouho po nasazení korunky bychom měli počkat, než začneme jíst.

Pochopení procesu nasazení korunky

Pokud jste měli korunku, víte, že proces je trochu náročný. Pokud jde o nasazování korunky, po celou dobu je třeba se držet pokynů zubaře. Po odchodu z ordinace si většina z nás myslí, že můžeme jít domů a začít jíst jako obvykle, ale není to tak jednoduché. Koneckonců, naše zuby potřebují čas na to, aby se zahojily.

Příprava na stravování po nasazení korunky

Po nasazení korunky byste měli počkat minimálně hodinu než začnete jíst. Důvodem je, že samotný postup nasazení korunky může být pro zub poněkud stresujícím. Vy nechcete svůj zub zatěžovat ještě více těsně po zákroku, tím, že byste začali jíst a žvýkat.

Stravování po koruně: Co má a nemá

V průběhu prvních dnů po nasazení korunky se snažte jíst měkká a lehká jídla a vyhněte se tvrdým, křupavým a teplým jídlům. Pokud se jídla nedají vyhnout, zkuste je jíst na opačné straně úst. Také se vyhýbejte lízání ledových nanuků, neboť změna teplot může způsobit citlivost a nepohodlí. Mějte na paměti, že každý z nás je jedinečný a to, co funguje pro jednoho, nemusí nutně fungovat pro druhého.

Starostlivost o zuby po nasazení korunky

Vždy si pamatujte na základní pravidlo: čisté zuby jsou zdravé zuby! Údržba zubů po nasazení korunky je stejně důležitá jako před. Udržujte svou ústní hygienu pomocí zubních nití, zubních kartáčků a ústních vod, pokud je to potřeba. Vždy se snažte udržovat vaše ústa čistá a zdravá.

Moje osobní zkušenost

Mám na mysli mojí poslední korunku a musím říct, že se mi to povedlo. Byla jsem připravena na cestu plnou jídla a zubní hygieny, protože jsem věděla, co mě čeká. Ale jak to tak bývá, život si s námi hraje vlastní hru. Pár hodin po nasazení korunky jsem dostala hlad. Tak jsem se rozhodla jít do kuchyně a připravit si něco malého k jídlu. Vzpomínám si, že jsem se snažila vyhýbat straně s korunkou, což bylo trochu náročné, ale rozhodně to stálo za to. I když se to možná zdá jako drobnost, je důležité si uvědomit, že o naše zuby je třeba se starat a chránit je, ať už máme korunku nebo ne.

Napsat komentář ( Všechna pole jsou povinná )