Co Nedelat po bělení zubů?

Co Nedelat po bělení zubů?

Význam pečlivého zacházení po bělení zubů

Bělení zubů je velmi oblíbená estetická procedura pro zlepšení vzhledu zubů. Ale znáte ten pocit, když jdete z práce po dlouhém a vyčerpávajícím dni, vaše zuby jsou krásně bílé a zářivé a vy si myslíte, že už nemůže přijít nic špatného? No, jsem tady proto, abych vám řekl, že byste se mohli mýlit.

Několik hodin nebo dokonce dní po bělení zubů je důležité se vyhnout některým věcem, aby se zabránilo předčasnému vyblednutí a zajištěno, že vaše zuby zůstanou co nejdéle bílé. Takže jaké jsou tyto věci, kterým byste se měli vyhnout? No, přesně o tom je tento článek!

Pití a jídlo, kterým se vyhýbat

Pozor na to, co konzumujete po bělení zubů! Vyhýbejte se tmavým nápojům, jako je káva, čaj a červené víno. Ty mohou opět zesílit skvrny na zubech a způsobit jejich vyblednutí. A jídla? Avokádo, červená řepa, bobuloviny – všechny tyto potraviny mohou zanechat skvrny na vašich krásně vybělených zubech.

Ale co když milujete svůj ranní šálek kávy a nemůžete si představit den bez něj? No, jsem tady, abych vám řekl, že pro všechno se najde řešení. Místo kávy vyzkoušejte rooibos nebo bílý čaj. Tyto nápoje neobsahují tolik barev jako káva a černý čaj, takže vaše zuby zůstanou bílé déle.

Kouření a alkohol

Pokud jste kuřák, po bělení zubů se budete muset na nějakou dobu zdržet kouření. Kouření po bělení zubů může skvrny na zubech zhoršit a způsobit jejich rychlejší vyblednutí. A co alkohol? Nu, tomu je také lepší se vyhnout. Alkohol může způsobit tření zubů, což může ovlivnit výsledek bělení.

Představte si, že jste investovali nemalou sumu peněz do bělení zubů, aby vaše zuby vypadaly lépe, a pak vše zkazíte tím, že si dáte cigaretu nebo sklenku vína. To by byla škoda, že?

Péče o zuby po bělením

Není tajemstvím, že péče o zuby je důležitá kdykoli, ale po bělení zubů to platí dvojnásob. Čištění zubů, používání zubního nitra a ústní vody může pomoci udržet vaše zuby bílé a zdravé. Pravidelné čistění zubů může také pomoci odstranit povlak, který může způsobit skvrny na zubech.

Ach, a nemohl bych zapomenout na jednu věc - nezapomeňte na kontrolu u zubaře. Regulární kontroly jsou důležité pro udržení vašich zubů zdravých a krásných.

Ne nadměrné bělení

Očekávat, že vaše zuby budou po jedné bělicí seanci zářivě bílé, je nereálné. Bělení zubů je proces, který vyžaduje čas. Proto se vyhněte nadměrnému bělení, které by mohlo vést k citlivosti zubů a dásní.

Je to trochu jako s opalováním. Nemůžete očekávat, že budete po jedné návštěvě solária opálení. Musíte mít trpělivost a opakovat proces několikrát, aby byly výsledky patrné.

Ústní hygiena pro podporu bělení

Po bělení zubů byste měli posílit ústní hygienu. Štětec na zuby by měl být tvrdý a měl by efektivně odstraňovat skvrny a zbytky jídla. Doporučuji také použití zubního nitra a ústní vody pro dokonalou ústní hygienu.

Možná si teď říkáte: "Tomáši, to je hodně práce, dokážu to?" Ale věřte mi, tato námaha se vyplatí. Vaše zuby vám za to poděkují, a já vím, že to zvládnete!

Napsat komentář ( Všechna pole jsou povinná )